Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer21619/public_html/detailclub/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer21619/public_html/detailclub/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer21619/public_html/detailclub/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706
Powłoka ceramiczna – Nie działa?! | Detail Club - Auto Detailing Warszawa

Powłoka ceramiczna – Nie działa?!

Powłoka ceramiczna – Nie działa?!

Patryk Piekut
0

Często spotykamy się z opinią, że powłoki ceramiczne nie działają. Czy to prawda?

Powłoki ceramiczne to już bardzo dobrze znany temat na rynku w Polsce i całej Europie. Co za tym idzie? Ilu użytkowników, tyle opinii.

My postaramy się przedstawić wam, jak to wygląda zza fotela detailera.

Odpowiemy krótko, powłoki ceramiczne działają i to nawet przez lata, tak jak zapewniają producenci. W takim razie dlaczego tyle negatywnych opinii co do tego produktu?

Powodów jest kilka. Przede wszystkim marketing. Powłoki ceramiczne były przez wiele lat uznawane jako ochrona przed wszelkiego rodzaju zarysowaniami (zdarzało się nawet słyszeć, że chronią przed odpryskami od kamieni na trasie), co oczywiście zostało szybko zweryfikowane przez pierwszych użytkowników tego produktu. Dużą uwagę musimy również zwrócić na samą powłokę ceramiczną. Co to znaczy? Produktów na rynku jest naprawdę dużo, co za tym idzie są te ”lepsze” i ”gorsze”. Dlatego przed wyborem powłoki należy się dokładnie rozejrzeć i wyczytać wszystkie możliwe opinie. Kolejna rzeczą, która jest bardzo ważna, a może nawet najważniejsza jest sam proces aplikacji powłoki ceramicznej. Krótko mówiąc, możemy zaopatrzyć się w najdroższą powłokę na rynku, a i tak możemy nie doświadczyć jej działania przez niewłaściwe przygotowanie powierzchni przed jej nałożeniem. A co jak już uda się nam nałożyć powłokę ceramiczną prawidłowo? Możemy wsiadać do auta i cieszyć się nią przez X lat? Niekoniecznie, o powłokę ceramiczną trzeba dbać,np. serwisować ją w studiach detailingowych (lub sami, jeśli mamy do tego odpowiednie warunki), nie myć auta na tzw ”szczotach” bo powłoka ceramiczna nie przeżyje takich tortur itp..  Dopiero wtedy będziemy mogli cieszyć się jej działaniem przez lata.

No dobrze, podaliśmy kilka minusów tego produktu, to może teraz co nam da taka powłoka jeśli już uda nam się ją właściwie zaaplikować na lakier?

  • Niesamowite podbicie głębi koloru (efekt lustra)
  • Ochrona przed agresywną chemią, kwasami czy alkoholem
  • Hydrofobowość (powłoka odpycha wodę i inne zanieczyszczenia z lakieru)
  • Ochrona przed promieniami UV (hamuje proces ”starzenia” lakieru)
  • Ułatwienie codziennej pielęgnacji auta (łatwiejsze usuwanie uporczywych plam z lakieru tj: ptasie odchody czy kamień z wody) – oczywiście, jeśli w miarę szybko zareagujemy, a nie zajmiemy się sprawą po tygodniu..

Podsumowując, powłoki ceramiczne to produkt dla wymagających. Nie uzyskamy takich efektów wizualnych żadnym innym kosmetykiem dostępnym w tym momencie na rynku. Najważniejsze jest to, żeby dokładnie dobrać produkt do swoich potrzeb bo powłoka powłoce nie jest równa.

W razie jakichkolwiek nie jasności jesteśmy dostępni pod telefonem 515 079 845 od poniedziałku do niedzieli 🙂

Pozdrawiam,

Patryk – Detail Club Auto Detailing

 

 

Myjnia detailingowa – Detail Club Auto Detailing WarszawaAuto Detailing Warszawa

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Najczęściej komentowane